PROJE

VAVMEN ÇARŞI

Gaziantep’te yer alan erkek giyim mağazası Wawmen mağazasında ürünleri ön plana çıkaracak sade ve minimal bir tasarım tercih edilmiştir. Duvarda kullanılan 30×30 duvar profil sistemi ile askıların yükseklikleri istenilen şekilde değiştirilebiliyor ve kullanıcısına ürünleri sergilemede özgürlük sağlıyor. Profil sistemlerin arkasında panel kullanılmaması ürünü fiyat performans açısında verimli hale getirirken markanın sadelikten yana olan çizgisini korumasını sağlıyor. Mağazada ürün gruplarının ve kombinlerin ayrılabileceği üç ünite tasarlanmış olup ünitelerin arkasında kullanılan tel meşler hem pantolon askısı hem de vitrin olarak kullanılabilmektedir.

Mağazada kullanılan katlama masaları, dört kollu ufiler, ayaklı eşekler, ayakkabı sergileme stantları mağazada ürün çeşitliliğini göz yormadan ortaya çıkarmaktadır. Ayakkabı ünitesi üzerindeki boşluklara takılan aparatlar sayesinde ayakkabılar istenilen şekilde sergilenebiliyor. Bu aparatlar portatif oldukları için ayakkabıları renklerine, tarzlarına göre sergilemek oldukça kolaylaşıyor. Mağazaya gelen müşterilerin keyifli bir alışveriş deneyimi yaşamalarını sağlamak için mağaza tasarımındaki detaylar en ince ayrıntısına kadar düşünüyoruz. Örneğin bu mağazamızda ayakkabı ünitelerinin hemen yanına uygun boydaki aynalar konularak müşterilerin kullanıcı deneyimini arttırmak hedeflenmiştir.

Hem spor hem klasik giyim ürünlerinin bir arada sergilendiği mağazada iki ürün grubunu birbirinden ayırmak için farklı ünitelere ve renk yelpazelerine başvurulmuştur. Klasik ürünlerin sergilendiği ünitede bu ürünlere venge tonu eşlik etmektedir. Yine bu bölümde giyim ürünlerine eşlik edecek kravat ve kemer üniteleri entegre edilmiştir. Kasa bankosu yanında kanallı pano yerleştirilmiştir ve pano üzerinde aksesuarlar sergilenmektedir, bu sayede müşteriler kasada satın alım öncesi aldıkları ürünlere uygun aksesuarlar ile karşılaşıp ürünlerini kombinleme fırsatı yakalayabileceklerdir.