PROJE

Shefly

Mağazaların raf sistemlerinin mağazada sergilenen ürünler ile uyum içinde olması oldukça önemlidir. Kadın abiye ve tesettür kıyafet mağazası olan SheFly, mağazasını bizimle tasarladı. Mağazada kullanılan ürünlerin geneli uzun kıyafetlerden oluştuğu için uzun askılar tercih edildi. Bu sayede ürünler alıcının göz zevkine hitap edecek şekilde sergilendi. Canlı renkli ürünlerin sergilendiği mağazamızda ürünler renk gruplarına kategorize edilmek istendi. Bunun için de her renk grubu farklı bir sistemde sunuldu. Ayrılan her bir sistemin yan detayları kolonlar ile dönülerek renk kombinasyonları arası yumuşak ve göz yormayan bir geçiş sağlandı. Bunun yanında mağaza dekoruna uygun  olarak kullanılan açık renk ahşap bazlar uzun ürünlerin yerle temas etmemesini ve ayakkabıları sergilemek için bir alan oluşturmaktadır. 

 

Mağazada alüminyum zero panel sistemi kullanılmıştır. Bu sistem delikli bir sistem olduğu için askıların yükseklikleri ayarlanabilir ve yerleri değiştirilebilir. Mağazadaki ürün çeşitliliğine göre farklı kombinler yapma imkanı sağlar. Yapılan araştırmalar müşterilerin bir ürünü alırken mağazada o ürünle kombinlenen diğer ürünleri de alma eğiliminde olduklarını göstermiştir. Bu mağazamızda da kullanılan alüminyum zero sistemi sayesinde ürünlerinizi müşterilerinizin zevkine kombinler yaparak sunabilirsiniz. 

 

Mağazanın girişinde misafirleri karşılayan iki, üç katlı katlama masası üzerine mankenler, fiyat etiketleri ve katlı ürünler konularak dikkat çekici bir tasarım oluşturulabilir. Mağazanın renkli ve canlı havasını desteklemek amacıyla duvar ünitelerine süslemek için çıtalar konulmuştur. Hem zarafeti hem kullanışı ön plana çıkarmak için birden fazla çeşitte askılık kullanılmıştır. Örneğin, orta stant olarak kullanılan iki kollu ufiler müşterilerin ürünlere kolay ulaşmasını ve incelemesini sağlarken tasarımsal olarak da şıklık katmaktadır. Düz askı, z askı, kısa bar ve raflar gibi uzun barlara geçen farklı askı tipleri ile farklı şekillerde ürün sunumuna imkan verilmiş oluyor. Sizde marka kimliğinizi en iyi şekilde yansıtacak tasarım ile buluşmak için bizimle iletişime geçin.