PROJE

MULBYMARKT ABUJA GHANA STREET

Nijerya’nın başkenti Abuja’da yer alan Mulbi Süpermarket rakibi firmaların aksine bütün raf ve stantlarının özel tasarım ürünler olmasını istemiştir. Bu markerin Nijerya’nın en kapsamlı süpermarketi olduğunu vurgulamak gerekir. Market için özel raf ve stant tasarımları, üretimleri tarafımızca yapılmış olup uygulama için Nijerya’ya gidilmiştir. 

Mağazadaki farklı ürün grupları için farklı tasarımlar çalışılmıştır. Örneğin çoğunlukla çocukların ilgisini çeken şekerlemeler katlı stantlarda çocukların erişebileceği yükseklikler göz önüne alınarak tasarlanmıştır. Ekmek sergileme alanındaki ürünler ise doğal bir ürün olan ahşap raflarda müşteriye sunulmuştur. Sebze bölümünde kullanılan stantların üzerine ahşap giydirme yapılmış olup suya dayanıklı ahşap kullanılmıştır. Marketteki sebze ve meyveler gün içinde tazeliklerini korumaları için sulanmaktadırlar. Kullandığımız ahşap malzeme tasarımsal olarak şık olmasının yanında uzun ömürlü ve suya dayanıklı olarak seçilmiştir. Özel tasarım kasa bankolarına kolay tüketilebilir ürünleri sergilemek için raflar entegre edilmiştir.

Alt katı bir süpermarket üst katı ise Nijerya’da bulunmayan ürünlerin sergilendiği bir alan olarak tasarlanan mağazada birinci ve ikinci kat tasarımsal olarak birbirinden ayrılmıştır. Üst katta kozmetikten, aksesuara, zücaciyeden sanat ürünlerine ve bisiklet gibi motorsuz taşıtlara çok çeşitli bir yelpazede müşterilerine ürünleri sunmaktadır. Bu farklı ürün grupları için çok farklı sergileme üniteleri tercih edilmiştir. 

Alkol ürünlerini sergilemek için mahzen alanı yapılmış olup bu alanın tamamı özel tasarım gold titanyum kaplamadan oluşmaktadır. Bu Nijerya’da yapılan ilk özel tasarım mağaza işimizdir.