PROJE

DALAMAN UNIFREE

Gözlük sergileme stantlarında farklı bir ışık rengi degradeli bir şekilde verilmiş standların

Alkol ve sigara standlarında farklı markaların farklı şişe boyutları düşünülerek raf boyutları

Şarap ve viski ürünler meşe fıçılar ile eşleştirildiği için bu bölümlerde ahşap kullanımına özen gösterilmiş 

Stooperlar kullanılmış şişeler düşmesin diye 

Ürün altlarına ışıklar yerleştirilmiş ürünlerin üzerine vurulması sağlanmış

 

Dalaman Havalimanı içerisinde yer alan Unifree mağaza ve stant çalışmaları için bizimle çalışmayı tercih etti. 2006 yılından itibaren dutyfree mağazalarının tek temsilcisi olan Unifree, Dalaman Havalimanın tam olarak 5.656 m2 alışveriş alanına sahip. Mağaza dekoru olarak bu muhteşem alanı Unifree markası ile arzu ettikleri raf sistemlerini imal ederek tamamladık. Çok ince işçilik ve dikkat gerektiren bu işi profesyonel ekibimiz, 50 yıllık tecrübemiz ile bir yıla yakın bir sürede tamamladık. 

 

Unifree hizmet verdiği alan ve kitle gereği binden fazla ürün seçeneği sunan bir dutyfree işletmesidir. Bu çeşitlilikteki ürün gruplarının her birinin farklı bir sistem ve tasarım ile sunulması gerekmektedir. Hepsi özel tasarım olan sergileme ve raf ürünlerinin imalatını başarı ile gerçekleştirdik. Özel bir alan olan kozmetik ürünlerini sergilemek için high gloss malzemeler kullanarak göz alıcı sergileme alanları oluşturduk. Kullanılan sistemlerde mekan ölçüleri ve göz önünde bulundurulup mağaza ve raf sistemleri bütünleşik bir görüntü oluşturacak şekilde montelendi. Özellikle makyaj ürünlerinde çift taraflı sergileme yapılabilen orta stantlar tercih edildi. Bu tarz stantların montelenmesinde herhangi bir boşluk kalmamasına dikkat edip kusursuz bir işçilik çıkarmak oldukça önemlidir. Mağaza dekoru olarak tecrübeli ekibimiz ile kusursuz bir iş çıkardık. Özellikle ışık kullanımı olan ürünlerde elektrik kablolarının döşenmesine oldukça dikkat edildi. Priz ve kablo gibi ışık ve elektik gereken raf ürünlerinde bu aparatlar tasarımın bir parçası gibi düşülerek en ince şekilde yerleştirildi. Bütün stantların üzerinde aydınlatmalı reklamlara yer verildi, müşterilerin satın alacakları ürünlerin manken üzerinde nasıl durduğunu ve ürünlerin reklamını görmesi sağlandı. Özellikle kozmetik ürünlerde çok farklı kutu ve paket boyutları bulunmaktadır. Raf sistemlerinde ürün çeşitliliği düşünülerek farklı delikli sergileme alanları oluşturuldu. Ürünlerin daha iyi sergilenebilmesi için açılı, eğimli, farklı boyutlu sergileme alanları oluşturuldu. Bu çalışma çok fazla detayı bir arada bulunduran oldukça dikkat gerektiren meşakkatli bir tasarımdır. Alanımız çok geniş olduğu için kolonları da birer sergileme alanı olarak kullanmak istedik bunun için kolon kaplama stantları imal edildi. Bu stantlarda yaklaşık olarak 30 farklı boyut ve raf seçeneği çalışıldı. 

 

Unifree’nin en ilgi çekici alanlarından birisi olan gözlük sergileme stantlarında da mağazanın geri kalanında olduğu gibi titizlik ile çalıştık. Gözlük stantlarına verilen kademeli ışık ürünlerin çok daha dikkat çekici olmasını sağladı. Alkol ve sigara bölümleri de birden fazla raf boyutunun çalışılması geren bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu alanda farklı marka ve türlerin farklı ürün boyutları göz önüne alınarak raf boyutları tasarlanmıştır. Özellikle şarap ve viski meşe fıçılarda saklanan ürünler olduğu için ahşap renkleri ile eşleştirilir. Şarap ve viski raflarında ahşap renk tercih edilmiş olup yatay saklamaya uygun raflar imal edilmiştir. Ürün raflarının altına yerleştirilen ışık sayesinde ürünlerin dikkat çekici olması sağlanmıştır. Alanınız ne kadar büyük olursa olsun ürün çeşitliliğiniz ne kadar fazla olursa olsun Mağaza Dekoru sizin için en iyi en göz alıcı tasarımları yapmak için bir telefon uzağınızda. Hayallerinizdeki mağazaya kavuşmak için bizimle iletişime geçin.